Oyhan Hasan Bıldırki 3 Takipçi | 3 Takip

KARE KARE ÇANAKKALE

2007-03-20 07:29:00

 

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

http://www.youtube.com/v/eRHOKVwGVMo

 

ÇANAKKALE 1915

http://www.youtube.com/watch?v=nRWXVQMFkLc

 

ÇANAKKALE

http://www.izlesene.com/video/amator/53564/canakkale

 

ÇANAKKALE KARE KARE

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Video.aspx?s=5&vid=853

 

ÇIKARTMA

http://www.blogcu.com/videoizle/?q=JBr24sNJI2I&tag=

 

       Kara gecede su uyudu, kara dinli kâfir uyumadı. Nisan sonlarında bir gün, kara dinli kâfir filosu, Arıburnu önlerine gelip yetişti. Gecenin bir bölüğünde, kara dinli kâfir erleri sevindi. İstanbul fatihi olacaklarına inandılar. Sandallar suya indirildi. Anzaklar'dan Albay Lagan'ın erleri, suya bırakılan sandallara bindirilip, bütün motorlar çalıştırıldı. Sabaha yakın, tan alacası vaktinde Arıburnu önlerine yaklaştılar. İçlerinden biri bağırdı:
       - "Görürüm, yanlış yerdeyiz. Geri dönelim!"
       Döndüler. Bu defa da kuzeye doğru yol aldılar. Görüp baktılar. Hemen anladılar. Yine yanlış hedef seçmişlerdi. Serseri mayın gibi dolaşacak değillerdi ya? Geri dönüp, ilk vardıkları yere ulaştılar. Karaya ayak basmaya hazırlandılar.   Anzaklar sevindiler, aralarında konuştular:
       - "Rüyâlar şehri bizim olacak!"
       - "Göreceksiniz, savaşın kaderi hemen değişecek."
       - "Bize, Gelibolu fatihleri diyecekler."
       Öyledir. Umutları olmayanlar, hiçbir hedeflerine ulaşamazlar. Umut, adamı gayrete getirir. En yüreksizimize dahi güç ve kuvvet verir. Sözün kısası, umutları olanlar, her güçlüğü yenebilir. Lâkin gâzi dervişlerin, alp erenlerin, dahi koçlar ve koçakların bile umutları vardı. Vaziyet almışlar, gelecek kâfiri denize dökmek için bekler olmuşlardı.


Oyhan Hasan BILDIRKİ

0
0
0
Yorum Yaz